lip 4, 2019

Zalety montażu krat zwijanych


Popularnym rozwiązaniem, które można spotkać w trakcie spaceru po galerii handlowej czy ulicy z dużą ilością sklepów, są kraty zwijane. Dla wielu właścicieli punktów handlowo-usługowych jest to jedna z podstawowych inwestycji, ponieważ zamontowanie tego systemu może przynieść wiele korzyści…

Kategoria: aktualności
Napisał: adminedit

Popularnym rozwiązaniem, które można spotkać w trakcie spaceru po galerii handlowej czy ulicy z dużą ilością sklepów, są kraty zwijane. Dla wielu właścicieli punktów handlowo-usługowych jest to jedna z podstawowych inwestycji, ponieważ zamontowanie tego systemu może przynieść wiele korzyści.

Przede wszystkim, bezpieczeństwo

Kraty rolowaneDzięki wytrzymałej konstrukcji wykonanej ze stali czy aluminium, kraty uniemożliwiają osobom postronnym dostanie się do środka w celu włamania czy dokonanie zniszczeń witryny. Są także bezpieczne w użytkowaniu przez pracowników danego miejsca, ponieważ posiadają hamulce, dzięki którym m.in. nie rozwinie się jej w sposób niekontrolowany. Ponadto, urządzenie jest wyposażone w rozwiązania chroniące przed przygnieceniem. W przypadku awarii mechanizmu elektronicznego kratę można spuścić lub podnieść także w sposób ręczny. Istotnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo może być także to, że niektóre modele spełniają także normy przeciwpożarowe. Dzięki ich zastosowaniu, w przypadku wybuchu pożaru, witryna zabezpieczona kratą, będzie chroniona przed ogniem przez około dwie godziny.

Uniwersalność zastosowania

Atutem, jaki przemawia za montażem mechanizmu, jest także uniwersalność jego zastosowania. Można je spotkać w różnorodnych miejscach takich jak m.in. magazyny, biurowce czy muzea. Krata rolowana służy z powodzeniem zarówno w celu ochrony tych miejsc, jak i wydzielenia stref. Sprawdza się to np. w placówkach bankowych, gdzie popularnym rozwiązaniem jest umieszczenie bankomatu czynnego całą dobę w przedniej części i odgrodzenie kratą dalszej części placówki. Stosuje się ją także często w garażach podziemnych jako bramę zamykającą.

Spójny i atrakcyjny wygląd

Kraty producentJeśli chodzi o kraty, producent oferuje szerokie możliwości wyboru kolorystyki rozwiązania. Pozwoli to na wybranie estetycznej wersji, pasującej do ogólnej koncepcji wystroju danego miejsca. Zamontowanie kraty umożliwi także klientom obejrzenie eksponowanego towaru na witrynach, ponieważ zapewniają one dużą widoczność.

Oprócz wymienionych powyżej atutów nie można zapomnieć o tym, że kraty są cenione także za lekką konstrukcję oraz możliwość elektronicznego sterowania, dzięki której są mechanizmem łatwym w obsłudze. Wybierając model, można także zdecydować, czy woli się korzystać np. z systemu sterowania kratą za pomocą przełącznika radiowego czy kluczowego. Jest także możliwość rozbudowania systemów bezpieczeństwa o dodatkowe funkcje takie jak m.in. sygnalizatory świetlne przekazujące informacje o położeniu czy fotokomórki wykrywające ruch, dzięki którym krata uniesie się, jeśli napotka przeszkodę np. w trakcie opuszczania.