lip 4, 2019

Co warto wiedzieć o bramach zwijanych przed zakupem?


Bramy rolowane

Niewielka powierzchnia niezbędna do montażu i wytrzymała konstrukcja sprawia, że bramy rolowane cieszą się dużą popularnością. Są także rozwiązaniem ekonomicznym, które raz zamontowane, będzie służyć z powodzeniem przez dłuższy czas. Jednak zanim podejmie się decyzję o zakupie i montażu, warto poznać podstawowe informacje na temat tego rozwiązania...

Kategoria: aktualności
Napisał: adminedit

Niewielka powierzchnia niezbędna do montażu i wytrzymała konstrukcja sprawia, że bramy rolowane cieszą się dużą popularnością. Są także rozwiązaniem ekonomicznym, które raz zamontowane, będzie służyć z powodzeniem przez dłuższy czas. Jednak zanim podejmie się decyzję o zakupie i montażu, warto poznać podstawowe informacje na temat tego rozwiązania, które przybliżamy naszym klientom w tym artykule.

Bramy rolowane aluminiowe

Bramy rolowane aluminiowePopularnym rozwiązaniem są bramy rolowane aluminiowe. W miejscach, w których niezbędne jest utrzymanie konkretnej temperatury, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór modelu ocieplanego. W tego rodzaju konstrukcji za izolację cieplną odpowiada wypełnienie profili dwuściennych, do którego zastosowano piankę poliuretanową. Istotną rolę odgrywają także uszczelnienia, rozmieszczone w różnych partiach konstrukcji. Jeżeli natomiast nie ma konieczności, by w danym miejscu była utrzymana temperatura, zaleca się montaż modelu nieocieplanego. Tego rodzaju bramy będą także dobrym rozwiązaniem w przypadku konieczności zapewnienia dobrej wentylacji. Choć przerwy w nieizolowanych termicznie profilach mogą wydawać się niektórym osobom łatwe do sforsowania, nic bardziej mylnego – brama nie podniesie się, nawet jeśli osoba chcąca dostać się do środka, wyrwie fragment konstrukcji.

Modele wykonane ze stali

Krata rolowanaTego typu rozwiązanie jest często wybierane przy konieczności ochrony miejsc o różnorodnej powierzchni np. witryny sklepu czy wejścia do baru szybkiej obsługi. Warto mieć na uwadze to, że jest ono cięższe w porównaniu do wersji wykonanej z aluminium. Konstrukcja wykonana z wysokogatunkowego metalu jest także pokryta warstwą lakieru nakładaną proszkowo, co pozwala na ochronę przed uszkodzeniami takimi jak m.in. zarysowania czy działanie czynników atmosferycznych. Dzięki wytrzymałej konstrukcji zapewniają maksimum bezpieczeństwa, chroniąc towar przed kradzieżą czy aktami wandalizmu. Kolorystykę takiego rozwiązania można dobrać w jednym z kilkuset dostępnych odcieni z palety RAL, co pozwala na dopasowanie wyglądu bramu do pozostałych elementów identyfikacji wizualnej firmy.

Wybierając rozwiązania, warto mieć na uwadze to, że obydwa posiadają opcję zamontowania sterowania manualnego lub elektronicznego, w zależności od preferencji. W przypadku ręcznego korzystania mechanizm opiera się na systemie sprężynowym. Alternatywą jest napęd elektryczny, który umożliwia podniesienie lub opuszczenie bramy przy użyciu karty lub poprzez wpisanie kodu. Tak zabezpieczone bramy przemysłowe rolowane czy wjazdowe, z pewnością sprawdzą się podczas długiego użytkowania.