paź 1, 2020

Różnice i podobieństwa pomiędzy kratą a bramą rolowaną


image4016

Zazwyczaj kraty antywłamaniowe kojarzą się z masywnymi, stalowymi konstrukcjami zamontowanymi na stałe w oknach. Nic bardziej mylnego. Jako że w dużych miastach powstaje coraz więcej galerii handlowych z małymi sklepikami, zaczęto wykorzystywać kraty jako bliźniacze formy bram rolowanych, wykonanych z aluminium, w postaci rolowanych krat.

Kategoria: realizacje
Napisał: adminedit

Zazwyczaj kraty antywłamaniowe kojarzą się z masywnymi, stalowymi konstrukcjami zamontowanymi na stałe w oknach. Nic bardziej mylnego. Jako że w dużych miastach powstaje coraz więcej galerii handlowych z małymi sklepikami, zaczęto wykorzystywać kraty jako bliźniacze formy bram rolowanych, wykonanych z aluminium, w postaci rolowanych krat. Zarówno kraty, jak i bramy rolowane są bardzo do siebie podobne, jednak różni ich kilka mankamentów. Są to, między innymi, możliwości zamontowania, budowa i poziom zabezpieczenia.

Główne elementy odróżniające kratę od bramy rolowanej

bramy rolowaneZarówno bramę, jak i kratę rolowaną można kupić jako formę zamykania obiektów handlowych zbudowaną z aluminium, tak bramy rolowane są najchętniej kupowane w wersji stalowej. Dlaczego? Ze względu na to, że stal nierdzewna jest o wiele cięższa i można ją montować na wejściach do wielowymiarowego zakładu produkcyjnego. Z kolei, lżejsze kraty antywłamaniowe są najczęstszym wyborem właścicieli mniejszych sklepów i butików sprzedających swoje towary w centrum handlowym. Tak jak przy zamykaniu wejścia na halę produkcyjną ważne jest, żeby chroniła przed złodziejami zostawione wewnątrz wyroby i sprzęty wielkiej wagi, tak w mniejszych butikach i knajpach wystarczą kraty rolowane. Kolejną ważną kwestią poruszaną przy wyborze odpowiedniego zabezpieczenia sprzedawanych bądź produkowanych przedmiotów jest estetyka. Ogromna fabryka nie powinna prezentować tego, co można dostać w środku, dlatego do zabezpieczenia z zewnątrz nie montuje się kraty. Producent zdaje sobie sprawę, że kraty są pierwszym wyborem w miejscach, gdzie poszukuje się najładniejszego sposobu na ochronę eksponowanych towarów, także po zakończeniu dnia pracy. Co prawda, zarówno bramy, jak i kraty można pomalować na wybrany kolor, lecz producent bram rolowanych skupia się głównie na funkcjonalności swojego produktu, nie na jego wyglądzie. Kraty i bramy różnią się także pod względem sposobu wykonania. Krata antywłamaniowa jest najczęściej zbudowana z aluminiowych profili, które charakteryzuje się szeroką wielkością oczek. Z kolei, bramy rolowane są zrobione z pancerza aluminiowanego, który nie przepuszcza tyle powietrza i światła.

krata antywłamaniowaKraty rolowane i bramy są nieodłącznymi elementami mogącymi zabezpieczyć wiele miejsc pracy i obiektów. Stosowanie ich na co dzień zdecydowanie podnosi poczucie bezpieczeństwa podczas nieobecności właścicieli budynków. Do tego, rolowane bramy usprawniają wjazd i wyjazd ciężkich pojazdów, a kraty rolowane – prezentują wnętrze sklepu nawet po jego zamknięciu. Ilość rozwiązań sprawia, że każdy z przedsiębiorców może dokonać odpowiedniego wyboru zakupu.